top of page
Checking the Crops

Tarım Teknolojileri

Bitki Büyümesini Destekleyici Mikroorganizmalar

Episome Biyoteknolojik Ürünler, faydalı bakterilerin üretimi ve formülasyonu konusunda uzman olduğu kadar, bu bakterilerin avantajlarını ve sağladıkları faydaların moleküler mekanizmaları da en ince detayına kadar bilen uzman kadrosu sayesinde, doğru sorunlara doğru çözümleri üretme konusunda yetkindir. 

Bilindiği üzere bitkiler ve toprak birbirleri için vazgeçilmez iki şeydir. Bitkiler topraklardan sadece mineral ve besinleri değil, aynı zamanda toprakta yaşayan mikroorganizmaların ürettiği faydalı molekülleri de almaktadır. Aynı zamanda topraklarımızda bulunan faydalı mikroorganizmalar, sadece bitkilere fayda sağlamakla kalmamakta, toprağa hastalık yapıcı mikroorganizmaların yerleşmesini de önlemektedir. 

Episome, kültür koleksyonunda bulunan 500'den fazla mikroorganizma ile yaptığı çalışmalalarla, bitkilerin büyümelerini destekleyen bir çok bakteriyel suşu tespit etmiş ve bunların endüstriyel ölçekte üretimlerini gerçekleştirmiştir.

Firmamız tarafından su suşların üretimi başarı ile büyük ölçekte gerçekleştirlmekte, ve istenildiği takdirde özel üretim yapılmaktadır. Bacillus amyloliquefaciens, Bacillus subtilis, Bacillus licheniformis, Paenibacillus polymyxa, Brevibacillus laterosporus, Lactobacillus acidophilus, Pseudomonas putida...

Bu mikroorganizmaların, kök ve sürgün büyümesini arttırdığı, bitkileri fungal ve bakteriyel patojenlere karşı koruduğu, topraktan fosfor emilimini kolaylaştırdığı, atmosferik azotu bağlayarak topraktaki azot miktarını arttırdığı, topraktaki organik madde döngüsünü hızlandırıp toprağın genel verimini arttırdığı, çiçeklenme ve meyve tutulumu konusunda olumlu etkileri bulunduğu, hasat verimini arttırdığı ve erkencilik sağladığı bilinmektedir. 

Episome Biyoteknolojik Ürünler olarak bu mikroorganizmaları temel alarak hazırladığımız GREEN ZEBRA PRO serisi formülasyonlar, uzun raf ömrü ve yüksek bakteri konsantrasyonları sayesinde zirai faaliyetlerde verim artışı konusunda çiftçilere yardımcı olmaktadır. 

Sipariş vermek ve bilgi almak için bizimle iletişime  geçebilirsiniz.

Toprak Yapısını İyileştiren Biyoteknolojik Ürünler

Bitkilerin beslenmesi kadar, bitkilerin içinde büyüdüğü toprakların sağlığı da hem insan sağlığı için hem de verimli mahsüller alabilmek için çok önemlidir. 

Düşük organik maddeli topraklar bu topraklarda mikrobiyal floranın da zayıflamasına ve uzun vadede çok düşük verimlere yol açmaktadır. 

Bu soruna çözüm olarak hem toprağın habitatını uygun hale getirecek , hem de bu uygun habitata doğru mikroorganizmaların kök salmasını sağlayacak bir ürün geliştiren Episome, mikrobiyal temelli toprak verim arttırıcı ürünleri ile tarımın yanında yer almaktadır. 

Yüksek humik ve fulvik asit içeriğine sahip, aynı zamanda içerdiği mikroorganizma aşıları sayesinde toprakla buluştuğunda çoğalıp toprağı faydalı bakterilerle popüle etmeye uygun bir ürün olan Green Zebra Pro Toprak İyileştirici, maliyet avantajları ile çok kârlı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlamaktadır. 

Bununla beraber tarımsal organik atıkların ve diğer organik kökenli atıkların verimli bir şekilde değerlendirilmesine olanak sağlayan kompostlama işlemi her ne kadar zor ve yavaş bir süreç gibi görünsede, Episome tarafından geliştirilen Compox adlı kompost hızlandırıcı sayesinde her türlü atık, toprağın verimini arttıracak kompost gübresine hızlıca dönüştürülebilmektedir. Bu ürünümüz ve diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime  geçebilirsiniz.

Fertilizer Delivery
Compost Pickup Service
bottom of page