top of page

EPİSOME TEKNOLOJİLERİ

Episome laboratuvarlarında benzersiz ve global ölçekte patent korumasında olan teknolojiler geliştirilmektedir. Ticarileşme aşamasına geçmiş teknolojilerimiz ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Epicellulyse-XT.png
epimela.png
IMG-20170413-WA0008.jpg

EPICELLULYSE XT

Kağıt Çamurundan Biyometan ve Organik Gübreye

Epicellulyse XT, Episome tarafından geliştirilen ve Dünya'da bir ilk olma özelliği taşıyan bir teknolojidir. Kağıt endüstrisinden çıkan kağıt çamuru adı verilen atığın biyogaz ve organik gübreye dönüştürülmesine olanak sağlayan bu teknoloji ile kağıt fabrikaları sıfır atık hedeflerine ulaşabilmektedirler.

Bu teknoloji sayesinde biyometan üreticileri sürdürülebilir karbon kaynağına ulaşmaktadırlar. Teknolojimiz sayesinde kağıt çamurundan ton başına 100 ila 250 metreküp arasında biyogaz üretimi mümkün olmaktadır.

Tüm Dünya'da patenti alınmış bu teknoloji ve bu teknolojiye dayalı ürünlerin ihracatına başlamış olan Episome, bu teknoloji sayesinde Dünya'yı yıllık 50 milyon ton atıktan ve yıllık 100 milyon ton karbondioksit emisyonundan kurtarmayı hedeflemektedir.

EPIMELA

Çürümeye Dayalı Gıda Kaybına Biyoteknolojik Çözüm

Epimela teknolojisi, içeriğindeki mantar önleyici faydalı mikroorganizmalar sayesinde meyvelerin yüzeyinde bulunan ve onların çürümelerine sebep olan çürükçül küfleri baskılar. Bu sayede meyvelerin raflarda veya ulaşım esnasında çürümeleri önlenmiş olur, ekonomik kayıplar azalır ve gıda israfının önüne geçilmiş olur. 

Epimela teknolojisi, kimyasal içermeden ve sağlığa hic bir zarar vermeden ürünleri korumayı sağlar. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSEK YOĞUNLUKLU BAKTERIYEL FERMENTASYON

Mikroorganizma Fermentasyonunda Maksimum Verim

Episome Laboratuvarları tarafından geliştirilen yeni nesil fermentasyon metodları sayesinde küçük boyutlardaki biyoreaktörler kullanılarak, yüksek konsantrasyonda bakteri ve dolayısı ile yüksek konsantrasyonda bakteri kökenli ürünler (Enzim, protein... gibi) üretmek mümkün olmaktadır.

Firmamızın geliştirdiği besiyeri reçeteleri, üretim teknikleri ve reaktörlerde yapılan modifikasyonlar sayesinde yüksek verimle üretim, düşük enerji tüketimi ve düşük maliyet anlamına gelmektedir. Firmamızın ürünlerinin fark yaratmasını sağlayan bu teknolojimiz sayesinde müşterilerimize yüksek kalitedeki ürünleri uygun fiyatlarla sunabilmekteyiz.

Teknoloji: Our Team
bottom of page