top of page
Image by Tim-Oliver Metz

Probiyotik Mikroorganizmalar

Probiyotikler....

Sağlıklı bir insanın vücudunda insan hücrelerinin 10 katından daha fazla sayıda bakteri hücresi bulunmaktadır. Sadece bu bilgi bile sağlık için bu mikrofloranın önemini anlatmaya yeterlidir. İnsan vücudunda sindirim sistemi, üst solunum yollarında ve deri yüzeyi doğal olarak mikroorganizmalarla kaplıdır. Bu mikroorganizmaların dengesinin bozulması sağlık açısından ciddi sorunlara yol açabilmektedir. 

Doğal beslenme ve fermente ürünlerin tüketilmesi faydalı mikroorganizmaların vücutta çoğalmasına izin vermektedir. Fakat işlenmiş gıda tüketimi ve modern hayat faydalı mikroorganizmalardan uzaklaşmaya ve doğal floranın bozulmasına sebep olmaktadır. 

Bozulmuş mikrobiyal flora ise alerji, egzema gibi otoimmun hastalıklara, vitamin eksikliklerine, reflü, IBS gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. 

Episome Biyoteknolojik Ürünler, yaygın olarak probiyotiklerden Lactobacillus ve Bacillus suşlarına ek olarak, doğadan ve doğal ürünlerden izole ettiğimiz faydalı bir çok probiyotik suş üretimini gerçekleştirmektedir. 

Episome laboratuvarlarında geliştirilen probiyotik kültürler doğrudan saf kültür olarak temin edilebildikleri gibi üzerinde çalıştığımız formülasyonları doğrudan müşterilerimize sunmaktayız. Firmamızın probiyotiklerini gıda, kozmetik, hayvancılık gibi değişik alanlarda deneyip uygun formülleri geliştirmiş bulunmaktayız.

Endüstriyel uygulamarınızda kullanmak isteyeceğiniz probiyotik suşlar için bizimle temasa geçebilirsiniz.

bottom of page