top of page
Tropical House Plant

Süs Bitkileri ve Bahçecilik için Biyoteknolojik
Çözümler

Günümüzde yoğunlaşan şehir hayatının yarattığı stresi atmanın en kolay yollarından biri de doğadan küçük parçaları evimize taşımak olabilir. 

Gittikçe yaygınlaşan ve büyük bir sektör hale gelen süs bitkileri ve bahçeciliğin bakımında ise yaygın olarak kimyevi ve zehirli ürünler kullanılmaktadır. 

Episome olarak süs bitkilerini kimyasalları kullanmadan faydalı bakterilerin gücünü kullanarak bitkilerin gelişimini hızlandıran ve onları hastalıklardan koruyan ürünler geliştirdik. 

 

GreenZebra Biostick, Plenty Plant ve  Green Zebra Pro serileri olarak ürettiğimiz, faydalı mikroorganizmalara dayalı ürünler çevrecilik ve döngüselliğin önem kazandığı bu dönemde süs bitkileri sektöründe de önemli bir eksiği tamamlamaktadır. Bu ürünlerin yurt içi ve yurt dışı distribütörlükleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Green Zebra Biostick

Green Zebra Biostick, doğal faydalı bakteriler içeren dekoratif ve inovatif bir bitki bakım ürünüdür. Biostick serimizde 3 farklı ürün mevcuttur. 

Green Zebra Biostick Rootgrow

Kök büyümesini ve bitkilerin yeni sürgün vermesini sağlayan Paenibacillus polymyxa bakterisini içermektedir. Aynı zamanda toprağın azot ihtiyacını da karşılayan bu bakteri, salgıladığı doğal moleküller ile bitkiler daha hızlı büyüyüp köklenmesini sağlamaktadır.

 

 Green Zebra Biostick Guardian

Bitkilerde oluşacak hastalıkları engelleyen, toprağı ve bitkileri patojenlerden koruyan Bacillus amyloliquefaciens isimli mikroorganizmayı içeren Green Zebra Biostick Guardian ile bitkilerin canlı kalması ve oluşacak kötü durumların önlenmesi mümkündür. 

Green Zebra Biostick AntiFly

Serimizin son ürünü olan Green Zebra Biostick AntiFly, içeriğinde insektisit özelliğe sahip Brevibacillus laterosporus mikroorganizması ile topraktaki sineklenme gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Plenty Plant

Plenty Plant, evde bitki bakımını kolaylaştıran ve tek bir üründe tüm ihtiyaçları karşılayan bir üründür. İçeriğinde bulunan besleyici mineraller, yüksek humik asit içeren organik madde ve faydalı mikroorganizmalar ile tek bir dokunuşla bitkilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. 

Green Zebra Pro

Green Zebra Pro serisinde ürünlerimizde kullanılan faydalı mikroorganizmaların sıvı formülasyonlarda stabilize edilerek oluşturulmuştur. Daha geniş alanlarda, hobi bahçelerinde ve peyzaj işlerinde de kullanılabilecek bu ürün ev tipi sebze yetiştiriciliğinde de yüksek verim ve bakımlı bahçelere ulaşmanın en doğal yolu olacaktır. 

3_org_zoom.jpg
1_org_zoom.webp
1_org_zoom (1).jpg
bottom of page