top of page

Leke Çıkarıcı Enzimler

Kıyafetlerde yada bulaşıklarda oluşan lekeler gıdalarda bulunan biyopolimerlerden kaynaklanmaktadır. Bu polimerler, protein, lipid, karbonhidrat, pektin gibi değişik şekillerde olabilmektedir. Deterjanlardaki kimyasallar bu polimerleri suda çözünür hale getirerek uzaklaştırmaya çalışırken, enzimler ise çevreye zarar vermeden bu polimerleri parçalayarak çamaşırlardan ve bulaşıklardan uzaklaştırabilmektedir. Episome, GDOsuz mikroorganizmalardan elde ettiği enzimlerle oluşturduğu çevreci ve sürdürülebilir leke çıkarıcı formülasyonlarla deterjanların performansını arttırmaktadır. Daha fazla bilgi almak için bize ulaşın.

Leke Çıkarıcı Enzimatik Katkılar

Episome tarafından geliştirilen ve son kullanıcılar için kullanıma uygun leke çıkarıcı enzim karışımı hem perakende olarak, hem de toptan olarak arzedilmektedir. Yurt içi ve yurt dışı bayilikler için bizimle temasa geçebilirsiniz.

Deterjan Katkıları

Deterjanların düşük sıcaklıklarda yüksek leke çıkarım verimine sahip olması rekabet açısından önemlidir. Episome tarafından geliştirilen enzimler düşük sıcaklık ve yüksek pHlarda etkin bir şekilde çalışarak bulaşık ve çamaşır deterjanlarının performanslarını arttırmaktadır. 

bottom of page